Bir Japon Restoran Kaka Tadı Verilmiş Köri Satıyor

Restoranın kendi yaptığı araştırmaya göre, müşterilerin yüzde 85’inin “kaka çeşnili köri” yemeye hiç niyeti yok

Bir Japon Restoran Kaka Tadı Verilmiş Köri Satıyor

Japon Restoran Kaka Çeşnili Köri Satıyor

Restoranın kendi yaptığı araştırma, müşterilerin yüzde 85’inin “kaka çeşnili köri” yemeye hiç niyeti olmadığını ortaya koyuyor.

Kötü eleştiriler almaya mahkûm bir restoran varsa o Curry Shop Shimizu.

Menüsünde ev yapımı “kaka çeşnili köri” spesyalitesini de içeren Tokyo merkezli restoran bu ay açıldı.  

Dürüst olmak gerekirse, yemekte gerçek kaka yok. OddityCentral.com yemekte yeşil çay, acı sukabağı ve kakao tozu gibi bir araya geldiğinde insan dışkısı gibi görünen ve tadı onu andıran sadece doğal bileşenlerin bulunduğunu bildiriyor.  

Yanılsamayı kuvvetlendirmek için caca körisi, lazımlığı andıran bir porselen kâsede müşterilere sunuluyor. Şerefe!

Kotaku.com’a göre kaka çeşnili köri, aşçıbaşı Ken Shimizu’nun parlak bir fikri. Shimizu, dışkı yemeğini insanlara diğer mesleğini hatırlatması için tasarlamış: Erkek bir porno oyuncusu olarak bazı filmlerinde dışkı yemiş.  

Kaka körisine dair bu Japon yayınların hiçbiri yemeğin tadının aslında kaka gibi olduğunu ifade etmedi.     

Yemek göründüğünden ve duyulduğundan daha iyi olsa da ya da daha iyi koksa da Curry Shop Shimizu’nun müşterilerini safradan bir ısırık almaya ikna etmesi zor olacak.

RocketNews24.com’a göre restoranın kendi yaptığı piyasa araştırması, yemeğin tarifini baz aldığımızda insanların yüzde 85’inin Curry Shop Shimizu’ya asla gitmeyeceğini ortaya koyuyor.  

Ama bu kakanın restoran masasında bir yeri olmadığı anlamına da gelmiyor.

Misafirlerin klozetlere oturduğu ve kaka çeşnili olmayan yemekler yediği tuvalet temalı restoranlar, Asya çapında yaygın ve Amerika’da da kendilerine yer edinmeye başlıyorlar.   

Ekim 2013’te Magic Restroom Cafe, Kaliforniya’nın Industry adlı banliyösünde açıldı. Restoranın “altın kaka pilavı”, “siyah kakalı” çikolatalı dondurma, “kaka gibi kokuyor” (ağır ateşte pişmiş domuzlu pilav) ve “Allahın cezası iki numara” (vanilya ve çilekli dondurma) gibi yemeklerin bulunduğu iştah açıcı bir menüsü var. (Kaynak: Huffington Post, David Moye)