Daha Fazla Yaşamak Elinizde

Uzmanların önerdiği birkaç küçük detay ile daha sağlıklı bir yaşam ve uzun bir ömre kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu önerilerin hepsi çok az zaman alıyor.

Daha Fazla Yaşamak Elinizde

Hem güçlü bir protein kaynağı hem de ucuz. Birçok insan yumurtanın kan kolesterolü seviyesini artırdığını düşünüyor ancak bu doğru değil. Günde iki yumurta yemek günlük protein ihtiyacınızın yüzde 26’sını karşılar ancak günlük önerilen kalori miktarının yüzde 10’undan daha azını içerir. Bu yüzden yumurta kilo vermenize de yardımcı olabilir.


Kalp atış hızını kontrol ederek kendinizi kalp krizi veya felç riskine karşı koruyabilirsiniz. Sayım işlemi çok basit: işaret ve orta parmağınızı tam başparmağınızın altından, el bileği kemiğinize yerleştirin. 10 saniye boyunca atışları sayın. Bu sayıyı 6 ile çarparak dinlenme halindeki nabzınızı elde edersiniz. Yetişkinler için ortalaması dakikada 60-80 arasındadır.


Yeşil sebzeleri tüketiyorsunuz, tamam. Ancak kırmızılara da yer vermeniz gerekiyor. Pancar kan damarlarının genişlemesine yardımcı olarak kan akışını düzenliyor. Ayrıca anemiyi (kansızlık) önleyen demir bakımından da zengin.


İşte stresinizi azaltabileceğiniz masaj: Ellerinizi iki başparmağınızı havaya kaldırmışsınız gibi yapın. Sonra bu şekildeyken ellerinizi yatay pozisyona getirin ve başparmaklarınızı burun köprüsünün yanlarına, kaş kemiğinin altına gelecek şekilde yerleştirin. 8-10 saniye boyunca bastırın ve nefes alın. Daha sonra başparmaklarınızı ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın başlangıç yerinin birazcık üzerine getirin. 8-10 saniye nazikçe sıkın ve nefes alın.