Harry Potter temalı sınıf, yeni okul dönemine sihri getiriyor

Stephens, kitapta meydana gelen her şeyi kapsayacak şekilde sınıfını oluşturdu

Harry Potter temalı sınıf, yeni okul dönemine sihri getiriyor

Harry Potter temalı sınıf, yeni okul dönemine sihri getiriyor ve internette yayılıyor

Bir öğretmen, JK Rowing’in ünlü erkek büyücüsünden aldığı ilhamla öğrencileri için sınıfında sihirli bir dünya oluşturdu.

Yaz tatilinin ardından okula başlamak bazılarının ödünü koparsa da bu Harry Poter sınıfında eğitime kaldığı yerden devam etmek çok daha kolay olacaktır.

Sınıfın olağanüstü dekoru internette paylaşıldı ve Ron Weasley ve Hermione Grainger’ın benzerleriyle sınıf arkadaşı olmak isteyen Harry Potter tutkunlarını heyecanlandırıyor. 

Reddit yorumcusu 86thdj tarafından internette paylaşılan gönderinin resim yazısı, “Eşim sınıfını Harry Potter’ı ve Felsefe Taşı’nı baz alarak yaptırdı.” 

Öğretmen Stephanie Stephens parlak fikri hakkında ABC News’e konuştu.  

“Bir okuma öğretmeni olarak en zor şeylerden biri, okumayı sevmediği kitapları şevkle okumalarını sağlamak. Bu sene Harry Potter temasını seçmemin nedeni, ben heyecan duyarsam ve hevesli olursam çocukların da böyle olmaya meyilli olacaklarıydı”  

“Amacım öğrencilerin en azından heyecan verici bir kitabı ya da türü bulmalarına yardımcı olmak ve benim Harry Potter’a duyduğum hevesi onların da bu kitaplara duymasına katkıda bulunmak.”    

Kitaptaki farklı olay dizimlerini kullanarak Stephanie, kitapta meydana gelen her şeyi kapsayacak şekilde sınıfını oluşturdu. King's Cross Garı’ndaki “Platform 9 3/4”i andıran taş temalı kapıdan raflardaki sihirli iksirlere kadar Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’nda bulmayı umduklarını bulabilirler. Harry Potter kitaplarındaki kurgusal sporlardan Quidditch’de önemli bir rol oynayan hareket eden bir Altın Muhbir bile sınıfta mevcut.    

Birleşik Krallık’ta Harry Potter ve Felsefe Taşı diye bilinen başlık, Harry Potter kitap serisinin ve JK Rowling’in başlangıç romanının ilkiydi. Dünya çapında 107 milyon fazla kopyası satıldı.

Stephanie’nin çocuklar için akademik “evler” oluşturma fikri de var. Reddit’te 10 binden fazla kez paylaşıldığından onun fikirlerinin popüler olduğu ortada.

(Kaynak: Mirror.co.uk, Kirstie McCrum)