Hayalleri Feribotla Birlikte Yandı

Feribot yangınında hayatını kaybeden Havise Savaş'ın kardeşi ablamın dünya evine girme hayalleri vardı şeklinde üzüntüsünü ifade etti. Detaylar yazımızda..

Hayalleri Feribotla Birlikte Yandı

 Yunanistan’dan İtalya’ya doğru yol alırken Adriyatik Denizi’nde yanan “Norman Atlantic” feribotunda kaybolan Türk yolcuların akıbeti ise belirsizliğini koruyor. Feribot faciasında hayatını kaybeden 50 yaşındaki Havise Savaş’ın naaşının İtalyan savcıların yürüttüğü tahkikat nedeniyle Bari’de tutulmaya devam ettiği öğrenildi. Savaş’ın doktor nişanlısı Hakan Akkaya’dan (55) ise halen bir haber yok.

Savaş’ın kardeşi Şenol Savaş, “Naaşın bir an önce İstanbul’a getirilmesini ve ablamı son kez de olsa görmeyi istiyoruz. Nişanlısı Hakan Akkaya’nın akıbeti konusunda hiç kimsenin bilgisi yok” dedi. Savaş, acı haberi henüz annesine söyleyemediğini de belirterek, “Şu an insanlardan uzaklaşmak, annemizin acı haberi öğrenmesini engellemek için ikamet ettiğimiz evden farklı bir yerdeyiz. Anneme, ablamın bir kaza geçirdiğini, yoğun bakımda olduğunu ancak umutlu bir durumun olmadığını söyledik. Annem evin içerisinde ağıtlar yakıyor. Şu an konuşacak mecalim bile yok. Olup bitenleri pazar gününden bu yana bireysel olarak takip ediyordum. Acı haberi ilk aldığımda kimseyle paylaşamadım” diye konuştu.

Cinayet incelemesi
Savaş, İtalyan savcıların tahkikatlarını cinayet olarak sürdürdüğü bilgisine ulaştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Tahkikatın devam etmesi nedeniyle cenazenin en erken bugün gönderilebileceği, hatta bu sürenin önümüzdeki Pazartesi gününe kadar uzayabileceği ifade edildi. Ablam dünyaevine girmeyi hayal ediyordu. Daha önce evlilik yapmadı. Nişanlısı Hakan Bey de kayıp ve akıbeti konusunda kimsenin bilgisi yok. Ablamın kendisine ait bir medikal şirketi bulunuyordu. Yuva kurmayı çok istiyordu. Ne söyleyebilirim ki, acımız çok büyük. Ablam yaşamını kaybetti, nişanlısı Akkaya ise denizde kayboldu.”
Bu arada yangından sağ kurtulan Türk yolcu Zühtü Yılmaz, Edirne’nin Keşan Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.