İstanbul da Ramazanın İlk İftarı ve İlk Sahuru Saat Kaçta

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'e bir kaç gün kaldı.

İstanbul da Ramazanın İlk İftarı ve İlk Sahuru Saat Kaçta

Tüm islam aleminin heyecanla beklediği, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'e girmeye sadece bir kaç gün kaldı. Sevinçle, özlemle ve büyük bir heyecanla beklenen Ramazan ayının hazırlıkları baktığımız, gördüğümüz her yerde yansıtmakta kendini.

     Ramazan ayının verdiği huzurla, heyecanla, sevgi ve muhabbetle kurulan sofralar ayrı bir mutluluk verir. Gittiğimiz, gezdiğimiz yerlerde, tanımadığımız insanlarla dahi kaynaşmamıza, yardımlaşmamıza vesile olan bu mübarek ayda sevgi ve muhabbet daha çok artar. Mübarek yerleri, camileri ve bir çok yeri ziyaret ederken insanın içi bir başka huzurla dolar. Hele ki İstanbul gibi maneviyatı oldukça fazla olan, mübarek zatların bulunduğu bir şehirde, sevdiklerinizle iftar açmak, insana o huzuru en derinden yaşatır. O halde bakalım ilk iftarını ne zaman ve hangi saatte açıyor bu güzel şehir...

      İstanbul için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği ilk iftar vakti, 6 Haziran Pazartesi saat 20:41'dir. İlk sahur ise 03:26'da sona erecektir. Son sahur 03:31'de son bulacak, son iftar ise 4 Temmuz Pazartesi akşamı 20:48'de açılıp, mübarek Ramazan ayına veda edilecektir.

     Sevdiklerinizle birlikte bu Ramazan ayını en güzel şekilde geçirmeniz ve daha nice Ramazan aylarına kavuşmanız dileğiyle... Hayırlı Ramazanlar.