Okul merdiveni yıkıldı 10 öğrenci yaralandı!

Şırnak'ta bir okulda facianın eşiğinden dönüldü. Okulun bakım görmeyen binası teklemeye başladı. Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu'nun merdivenleri bütün öğrencileri teneffüse çıktığıı sırada korkulukları yıkıldı. O anda korkuluklara tutunmakta olan 10 öğrenci düşerek yaralandı.

Okul merdiveni yıkıldı 10 öğrenci yaralandı!

Silopi Cumhuriyet Ortaokulu'nda teneffüs zilinin çalmasıyla birlikte sınıflarından çıkan öğrenciler merdivenlerden inerek dışarıya çıkmak istedi. Bu sırada merdivenlerde bulunan demir korkulukların yıkılması sonucu 10 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı.

HASTANEYE KALDIRILDI


Yaralı öğrenciler, Ebubekir Tanrıverdi, Şeval İçen, Murat Ergün, Mahmut Acar, Ahmet Yağan, Fırat Tayboğa, Nevin Doruk, Diyar Benzer, Kudrettin Arova ve Züleyha Cilasın, okula gelen ambulanslarla Silopi Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

KORKULUKLAR SAĞLAM DEĞİL İDDİASI

Hayati tehlikeleri bulunmayan öğrencilerin bazıları ayakta tedavi gördü. Olayın duyulması üzerine okula akın öğrenci velileri çocuklarını alarak eve götürdükleri görüldü. Veliler, okul binasının yeni olduğunu ve merdiven korkulukların sağlam olmadığını öne sürdü.

"SAĞLIK DURUMLARI İYİDİR"


Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, hastaneye giderek yaralı öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldı. Dayanan, öğrencilerin ders zili çalması ile beraber kar görmek için kendilerini dışarıya atmak istediklerini belirterek, "Aşırı yığılmalardan dolayı merdiven korkulukları kırıldı ve öğrencilerimiz yaralandı. Öğrencilerimiz şu anda tedavi edilmeye başlandı. Sağlık durumları iyidir" dedi.