PKK'nın saldırıları kınandı

Cuma hutbesinde terör örgütü PKK'nın saldırılarını kınayan görüntüsü ortaya çıktı.

PKK'nın saldırıları kınandı

Diyarbakır Sur da bulunan Ulu Cami İmamı Mehmet Said Yaz'ın, cuma hutbesi sırasında terör örgütü PKK'nın saldırılarını da kınayan görüntüsü ortaya çıktı.

Cuma hutbesinde  PKK'nın saldırıları kınandı

Bir müminin zalimin zulmüne seyirci kalmamasının gerektiğini vurgulayan Yaz, şöyle konuştu:

"Evet haksızlık mevcut ve Müslüman suskun. Kıyamet kopuyor tepki yok. O zaman senin de Allah'tan hiçbir şey bekleme hakkın yok. Allah, 'siz kalkıp zulme mani olacaksınız'. Zayıf mısınız? O zaman ben de size yardım ederim.' diyor. Diyarbakır'da, da Elazığ'da Van'da şurada ya da burada bomba patlıyor, araçlar patlatılıyor. Çocuklar da ölüyor, parçalanıyor, kadınlar, yaşlılar, siviller de ölüyor, paramparça oluyor."

Bazı duyarlı vatandaşların da sosyal medya hesaplarından 'ölenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar' dilediğini de ifade eden Yaz, hutbesine şöyle devam etti:
"Utan be bu mudur tepkin, dilin mi kurudu, kimden niye  korkuyorsun? Niye o yazında demiyorsunuz ki 'bunu yapana da Allah lanet etsin, lanet olsun. Çocuğu ve de kadını öldüreni Allah kahretsin, araçları da patlatanlara Allah lanet etsin. Bu mudur Müslümanlık? Senin oğlun ya da hanımın da oradan geçebilir. 10 ton patlayıcıyı sen nasıl patlatırsın Müslüman'a, vatandaşına, ırkdaşına karşı? Allah cümlemizi zalimlerin oyuncağı olmaktan kurtarsın."