Siirt-Batman karayolunda ard arda kazalar

Kuvvetli kar yağışı yolları trafik için güç hale getirirken Siirt-Batman yolunda belli aralıklarla kazalar meydana geldi. Kazalara 5 otomobil, 2'şer kamyonet, tır ve minibüs karışırken can kaybı olmadı. Araçlarda maddi zararlar oluşurken yol zaman zaman trafiğe kapatıldı.

Siirt-Batman karayolunda ard arda kazalar

Kuvvetli kar yağışı yolları trafik için güç hale getirirken Siirt-Batman yolunda belli aralıklarla kazalar meydana geldi. Kazalara 5 otomobil, 2'şer kamyonet, tır ve minibüs karışırken can kaybı olmadı. Araçlarda maddi  zararlar oluşurken yol zaman zaman trafiğe kapatıldı.

Siirt-Batman karayolunda buzlanma sebebiyle trafik kazaları meydana geldi.

Yoğun kar yağışının ardından yolun buzlanması sebebiyle 5 otomobil, 2'şer kamyonet, tır ve minibüs Siirt-Batman karayolu Yağmurtepe ve Kezer mevkisinde trafik kazasına karıştı.

Yağmurtepe çıkışında buzlanma nedeniyle 2 tırın yoldan çıkarak yolun çift yönlü kapanmasına sebep olmasının ardından trafik ekipleri, Siirt-Batman karayolunu bir saat araç geçişine kapattı.

Trafik ekipleri, tırların yoldan çekilmesi ve Karayolları ekiplerin tuzlama çalışmalarının ardından kontrolü olarak yolu tekrar araç trafiğine açtı.

Kazalarda araçlarda maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadı.

Trafik ekipleri, buzlanma nedeniyle zorunlu olmadıkça Siirt-Batman karayolunun kullanılmamasını, aksi halde sürücülerin dikkatli olmasını istedi.