Üsküdar'da kara yine kayboldu

İstanbul, sabah saatlerinde aniden bastıran ve yer yer hala devam eden sağanak yağışa teslim oldu, Üsküdar'da yine bildik manzaralar yaşandı. Denizle kara bir kez daha birleşti.

Üsküdar'da kara yine kayboldu

İstanbul'da cuma günü başlayan yağmur etkili olmaya devam ediyor. Sağanak yağış sonucu Üsküdar'da yine bildik manzaralar yaşandı. Tepelerden gelerek Üsküdar İskele tarafına akan sular adeta denizle karanın birleşmesine neden oldu.

DENİZLE KARA BİRLEŞTİ
Dün akşamdan itibaren etkili olan yağmur Üsküdarlılara zor anlar yaşatıyor. İskele kısmı tepeden aşağı gelen yağmur suları nedeniyle göle döndü. Sele dönen yağmur suları adeta karayla deniz birleştirdi.

VATANDAŞLAR HAZIRLIKSIZ YAKALANDI
Araçlar sulardan geçerken zorlandı. Çoğu vatandaş yağmura hazırlıksız yakalandı. Vatandaşlar suların denize döküldüğü alanda ıslanmaktan kurtulamadı. Kimisi yalınayak geçerken kimisi de cesaret edemeyerek beklemeye çalıştı.

KUCAĞINA ALIP GEÇİRMEYE ÇALIŞTI
Bir kadın da yoğun akışa aldırmayarak çocuk arabasındaki bebeğini karşıya geçirdi. Bir vatandaş ise arkadaşını kucağına alarak karşıya geçirmeye çalıştı. Sele dönüşen yağmur suları önüne kattığı eşyaları denize sürükledi. Bir görevli ise elinde kazmayla rögarları açmaya çalıştı.