Yalova'da bunu da gördü! Bir sokak kaydı!

Normalde rastlanmayan bir durum olan toprak kaymasına Yalova'nın Bayraktepe Mahallesinde bulunan Pamuk Sokak sabah saatlerinde şahit oldu. Sokak baştan sona kadar çatladı. Sokağın üzerindeki yol kullanılamaz hale gelirken kenarındaki evlerde tehlike altına girdi. Vatandaşlar evleri için endişeli yetkililerden yardım bekliyorlar.

Yalova'da bunu da gördü! Bir sokak kaydı!

Yağış nedeniyle Yalova'nın Bayraktepe Mahallesi Radar Caddesi üzerinde yer alan Pamuk Sokak'ta toprak kayması meydana geldi. Sabah erken saatlerde meydana gelen göçük sonrası sokak kullanılmaz hale gelirken, kaymanın gerçekleştiği noktada bulunan evler de tehdit altına girdi.

VATANDAŞ KORKTU

Evlerinin kaymadan zarar göreceğini düşünen vatandaşlar ise Yalova Belediyesi ve Yalova Valiliğinin acil önlem almasını istiyor. Korku içerisinde olduklarını vurgulayan mahalle sakinlerinden İzzet Kıy ve Fazlı Demir, "Toprak kayması nedeniyle sokağımız kullanılmaz hale geldi. Evlerimizin de zarar görmesinden korkuyoruz. Belediye ve Yalova Valiliği bu konuda acilen bir şeyler yapmalı" diye konuştular.