Yüz şekline göre gözlük seçimi

Hangi yüz tipine sahipsiniz ve hangi gözlüğü kullanacağınızı biliyor musunuz? işte yüz tipinize göre gözlük seçiminizin nasıl olması gerektiğine dair ipuçları. Doğru gözlük seçiminin detayları haberimizde yer alıyor…

Yüz şekline göre gözlük seçimi

Yüz şekline göre gözlük seçimi
Hangi yüz tipine sahipsiniz ve hangi güneş gözlüğü kullanacağınızı biliyor musunuz? işte yüz tipinize göre gözlük seçiminizin nasıl olması gerektiğine dair ipuçları. Doğru gözlük seçiminin detayları haberimizde yer alıyor…
Yüz şeklinizi 7 farklı kategoriye ayırmak mümkündür. Lakin yüz şekline göre güneş gözlüğü model seçimi noktasında, 5 farklı yüz tipi üzerinden ilerlemek en pratik yöntem olacaktır.
Yuvarlak yüz tipi
Yuvarlık yüz tipine sahipseniz, güneş gözlüğü çerçevesinin köşeli ve kemikli olmasına dikkat edilebilir. Yuvarlak yüz şekli ile uyuşan bu güneş gözlüğü modeli, genel olarak kare tipi çerçeveye sahip olmalı denilebilir.
Kare yüz tipi
Kare tipi yüz şekline sahip olanlar yuvarlak çerçeveye sahip güneş gözlüğü modelleri olmalıdır. Kare yüz şekline göre seçim yaparken, açılı çerçeveli güneş gözlüğü model seçiminden kaçınmak gerekir.
Dikdörtgen yüz tipi
Eğer dikdörtgen bir yüz hatlarına sahipseniz, yuvarlak cam ve sivri uçlu üst çerçeve tercih etmek gerekiyor. Açılı ve yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü modelleri seçimi de, dikdörtgen yüz tipine göre güneş gözlüğü modelleri için yapılabilir.
Kalp yüz tipi
Kalp yüz şekline sahip olan kadınlar, güneş gözlüğü model seçimi yaparken diğer yüz şekillerine nazaran çerçevesiz güneş gözlüğü modelleri tercih edebilirler.
Oval yüz tipi
Belki de en rahat güneş gözlüğü model seçimi yapılabilecek yüz şekli, oval yüz şeklidir. Oval yüz şekline göre güneş gözlüğü model seçimini tanımlamak gerekirse, hemen hemen her tarz ve model güneş gözlüğü model seçimi yapılabilir demek yanlış olmayacaktır.