Belediye Başkanın'dan turizm yorumu

Şanlıurfa Belediye Başkanı açıklamalarda bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haber7'den İbrahim Günay'a önemli açıklamalarda bulundu. Çiftçi, Göbeklitepe'nin ülke tanıtımında önemli bir rol üstlenebileceğini ve Türkiye turizmini etkileyebileceğini söyledi.

Belediye Başkanın'dan turizm yorumu

Çiftçi, "Şanlıurfa bu seçime 14 adayla girecek bizler yerel yöneticiler olarak her gün bölgede bulunmamız sebebiyle halkla sürekli iç içeyiz. Şanlıurfa AK Parti'nin kalesi olmuş durumda, Büyükşehir belediyemiz ve diğer ilçe belediyelerimiz ile birlikte bizler seçime hazırız" dedi. Çiftçi,Göbeklitepe'nin Türkiye turizmine çok büyük katkı sağlayacağını, Türkiye'nin tanıtımında bir unsur olarak kullanılabileceğini söyledi.

"ERKEN SEÇİMİ BEKLİYORDUK"

Seçimin erken olacağını biz de tahmin ediyorduk, fakat bu kadar erken olacağını biz de beklemiyorduk. Ama gördüğüm kadarıyla bu daha iyi oldu. Çünkü halkımız bir an önce artık cumhurbaşkanlığı sistemine geçmek istiyor. Bizler genel başkanımızın talimatıyla birlikte halkla iç içe seçim çalışmalarımıza başlayacağız. Seçim çalışmaları Ramazan ayına denk geliyor. Genelde iftar ve sahur arasında insanların içinde olarak kapı kapı dolaşarak onlara kendimizi anlatmaya çalışacağız. 

ZEYTİN DALI VE FIRAT KALKANI TURİZİMİ NASIL ETKİLEDİ?

Zeytindalı ve Fırat Kalkanı operasyonları terör örgütlerine karşı yapıldığı için bölgemizde çok olumlu bir hava estirdi. Olumlu havanın sebebi de şu şehrimizde terörizm riskini azalttı.

Şanlıurfa halkı olarak her zaman terörle kendi arasına mesafe koyan bir şehir. Bugün itibari ile tüm konaklama kapasitemiz tamamıyle dolmuş durumda. Peygamberler şehriyiz. Göbeklitepe gibi, Halfeti gibi önemli kültür alanlarına sahibiz. 12.000 yıllık geçmişe bir sahip bir şehir olduğumuz için kültür turizmi çok gelişmiş durumda. Şuan şehir çok canlı, çarşılarımız  tıklım tıklım dolu. Yani tabiri yerindeyse iğne atsanız yere değmez durumda. Bizlerde tabii ki organizasyonlar yapıyoruz. Bölgenin en büyük fuar merkezini 11 Nisan da açtık. Şu ana kadar iki fuar gerçekleştirdik. Artık Şanlıurfa'da 15 günde bir fuar yapılıyor. Şuan bölgede insanlar kendi yaşamından memnun. Gelen misafirlerimiz de huzur ortamı içerisinde gerekli olan maneviyatı buluyorlar. 

GÖBEKLİTEPE TÜRKİYE TURİZİMİNİ UÇURABİLİR

Geçtiğimiz günlerde Kültür Turizim Bakanımız Numan Kurtulmuş'u Şanlıurfa büyükşehir belediyesi olarak davet ettik. Bitmiş olan 4 tane projemiz vardı. Projelerin açılışını gerçekleştirdi. Göbeklitepe'de de Kültür bakanlığı ve Avrupa Birliği programı kapsamında yürütmüş olduğumuz bir proje var. Bizde belediye olarak projenin ortağıyız.


Kaynak: Haber7