Hangi il ve ilçelerde okullarda eğitime ara veriliyor?

Türkiye'deki soğuk ve yağışlı hava muhalefeti nedeniyle bazı illerde kapının önüne adım atılamazken okullar bazı illerde 1, bazı illerde ise 2 gün tatil edildi. Peki hangi illerde okullar tatil edildi. Ayrıntılar haberin devamında...

Hangi il ve ilçelerde okullarda eğitime ara veriliyor?

 Türkiye'deki soğuk ve yağışlı hava muhalefeti nedeniyle bazı illerde kapının önüne adım atılamazken okullar bazı illerde 1, bazı illerde ise 2 gün tatil edildi. Peki hangi illerde okullar tatil edildi. Ayrıntılar haberin devamında...

AFYONKARAHİSAR TATİL
Afyonkarahisar’da şiddetli kar yağışı nedeniyle il merkezinde okullar yarın bir gün süreyle tatil edildi. Afyonkarahisar Valiliği tarafında yapılan açıklamada, şehir merkezinde şiddeti giderek artan kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
Öte yandan, şehir merkezinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı şiddetini arttırarak devam ediyor. Kar kalınlığının merkezde 20 santimi geçtiği şehir merkezinde çok sayıda yaralamalı trafik kazası meydana gelirken Afyonkarahisar İzmir karayolunda Özdilek rampasında yol trafiğe kapandı. Yolda uzun araç konvoyları oluşurken, karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Afyonkarahisar şehir merkezinde çevre yolunda ulaşım güçlükle devam ediyor. Ekipler kürüme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

TUNCELİ
Tunceli Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı.
Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, 6 Ocak 2015 tarihinden itibaren Pülümür, Hozat, Nazımiye ilçe merkezleri ve köylerinde tüm okullar 2 gün süreyle, Ovacık ve Mazgirt ilçe merkezleri ve köylerinde tüm okullar 1 gün süreyle, ilimiz merkez ve Çemişgezek ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan okullar 1 gün süreyle tatil edilerek eğitime ara verilmiştir. Tunceli merkezde ve Pertek ilçesinde ise eğitim devam etmektedir" denildi.

İSTANBUL TATİL
İstanbul Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle yarın (6 Ocak) ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini duyurdu

KÜTAHYA SİMAV TATİL
Kütahya'nın Simav ilçesinde, kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Kütahya Vailiği'nden yapılan açıklamada merkez, Tavşanlı, Domaniç ve Simav ilçelerinde, ilk ve orta dereceli okulların bir günlüğüne tatil edildiği bildirildi.

BİTLİS'TE OKULLAR TATİL
Bitlis Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda, olumsuz hava koşulları nedeniyle Bitlis il merkezi ve merkeze bağlı köylerde tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.
Kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime salı ve çarşamba günü olmak üzere 2 gün ara verildi.

UŞAK'TA OKULLAR TATİL
UŞAK Valiliği; soğuk hava ve beklenen kar yağışı nedeniyle kent genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların yarın (salı) tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelinde idari izinli olduğu açıklandı.
Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamanda; "Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarının 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Valiliğimizce il geneli ve ilçelerimiz dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelinde bir gün süre ile idari izinli sayılması kararlaştırılmıştır" denildi.
Uşak Valisi Seddar Yavuz, soğuk hava ve kar tatilini Twitter ve facebook adreslerinden de duyurdu.

ORDU'DA OKULLAR TATİL
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.
İl Mili Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede devam edem kar yağışı sebebiyle Gölköy, Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin tamamı, Kabadüz ilçesinin Yokuşdibi ve Derinçay, İkizce ilçesinin Özpınar, Devecik, Yoğunoluk, Kaynartaş,Şenbolluk Mahalleleri, Çaybaşı ilçesinin merkez hariç tüm mahalleleri ile Akkuş ilçesinde Akkuş Yatılı Bölge Ortaokulu hariç merkez ve tüm mahallelerde eğitime 6 Ocak Salı günü ara verildi.

DENİZLİ
Denizli’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilk, orta ve lise dengi okullar 1 gün tatili edildi.
Denizli’de akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı okulları tatil ettirdi. Yoğun kar yağışından dolayı Sarayköy ilçesi dışında merkez ve tüm ilçelerde okulların tatil edildiği duyuruldu.

BİNGÖL
BİNGÖL'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi.
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinden, 'Acil kar tatili duyurusu' başlığını taşıyan açıklama yaptı. Açıkamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle 06.01.2015 tarihinde ilimiz merkez ilçeye bağlı tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bir gün tatil edilmiştir" denildi.

MANİSA KULA
Manisa’nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları, 1 gün süreyle tatil edildi.
Alınan bilgiye göre, Kula Hıfzıssıhha Kurulu başkanı Kula kaymakamı Murat Güven ilçe ve bağlı köylerdeki yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim okullarında eğitim ve öğretime yarın ara verilmesini kararlaştırdı. Kula ilçesi ve köylerinde, eğitim ve öğretime, 07.01.2015 Çarşamba günü yeniden başlanacak. Bu arada, Kula kent merkezine yılın ilk karı düştü. Kar yağışı nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları istenirken, trafik ekipleri, şehirlerarasında seyreden araçları, zincir takmaları konusunda uyarıyor.