Nisan ayında kar yağdı, Türkiye'de şok manzara

Türkiye'de birçok ilde 30 derece sıcaklık etkisini gösterirken Erzurum'daki görüntü şok yaşattı. Erzurum'da Nisan ayında kar yağdı, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Nisan ayında kar yağdı, Türkiye'de şok manzara

Erzurum-Tekman karayolunda karla mücadele çalışması yapan ekipler 2 bin 885 rakımda 15 gündür yer yer kar kalınlığının 5 metreyi bulduğu yolu ulaşıma açmaya çalışıyorlar. 5 iş makinasıyla çalışma yapan ekipler Palandöken'in zirvesine ulaştılar.

Aziziye Mahalle Muhtarı Hüseyin Kocak, karla mücadele çalışması yapan ekiplere teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediye Baykanımız Mehmet Sekmen, İlçe encümenimiz Mustafa Şakşak ve Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü yöneticilerini teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yolumuz kışları açılıyor. Ama bu bölgede baz istasyonu olmadığı için haberleşmede zaman zaman sorun yaşıyoruz. Bu eksiğimizin giderilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Tekman İlçe encümeni Mustafa Şakşak ise Erzurum - Tekman ulaşımını oldukça kısaltacak olan Palandöken yolunda yapılan çalışmadan dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi.
Avatar
kumpas - 6 yıl
güzel ülkem aynı anda 4 mevsimi yaşar, bu mevsimde kar yağışı elbette şaşırtır ama dünyanın hiç bir yerinde bu kadar farklılık aynı anda yaşanamaz. Bizim bir tarafımızda kar yağar, bir tarafımızda denize girilir ki bu farklılıklar yetişen ürün bakımından da zenginlik sunar ülkemize...
Avatar
Quadro - 6 yıl
İklim döngüsü 34 36 yıllık aralar içinde tekrarlanır 1982 yılnda 12 14 nisan tarihleri aynı bölgede yine kar yağışı olduğunu okumuştum iklim döngüsü bereket habercisidir.