Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 13 öğrenci öldü

Geziden dönen öğrencileri taşıyan otobüs sulama kanalına düştü. 13 öğrenci hayatını kaybetti.

Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 13 öğrenci öldü

Öğrenci otobüsü sulama kanalına devrildi: 13 öğrenci öldü
Osmaniye’de geziden dönen öğrencileri taşıyan otobüs, sürücüsünün direksiyon kabileyitini yitirmesi sonucu Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalına devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 13 öğrenci hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci de yaralandı.

Hatay’dan gezi için Osmaniye’deki Karatepe Müzesi ve Aslantaş Milli Parkı’na gelen öğrencilerin içinde bulunduğu otobüs, dönüş yolunda kaza yaptı. Cevdediye Kasabası yakınlarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otobüs sulama kanalına devrildi. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Çalışmalarının kolaylaştırılması için sulama kanalına gelen su kesilirken, 7 öğrencinin cesedine ulaşıldı. Çok sayıda öğrencinin de yaralı olarak kurtarıldığı kazada, ekipler kayıp öğrenci olabileceği şüphesiyle arama çalışmalarına devam ediyor. Kazada ölü sayısının artmasından korkuluyor. İlk incelemelerde 9 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, son gelişmelerde 13 öğrencinin hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
Ölen öğrencilerin cenazeleri olay yerine gelen ekipler tarafından sulama kanalından çıkarıldı. Cenazeler daha sonra Osmaniye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yaralananlar ise bölgede bulunan hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.