Çalıntı Otomobille Sevgilisini Gezdirirken Yakalandı

Yurdum insanı bazen fazla özgüven sahibi olabiliyor. Zonguldak'ta gerçekleşen olayda online olarak tanıştığı kızı çaldığı arabayla gezdiren genç, yakayı ele verdi. Genç hem sevgilisine hem de ailesine rezil oldu. Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Çalıntı Otomobille Sevgilisini Gezdirirken Yakalandı

İstanbul’dan bir otoparktan aracı çaldığı iddia edilen genç, internet üzerinden tanıştığı kız arkadaşını ve ailesini gezdirdiği sırada polise yakalandı.

Askerden yeni gelen 23 yaşındaki Mustafa K., sosyal paylaşım üzerinden Zonguldak’ta ikamet eden G.K. ile tanıştı. Tanıştığı kız arkadaşının yanına gelmek isteyen Mustafa K., İstanbul’un Maltepe ilçesinde bir otoparka geldi. Dün sabah otoparkta bulunan aracın sahibinin yeğeni olduğunu söyleyip 5 TL’lik park ücretini ödeyen Mustafa K., ardından aracın anahtarlarını alarak otoparktan ayrıldı. Mustafa Ç., Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ikamet eden kız arkadaşı G.K.’nin yanına gelmek üzere İstanbul’dan yola çıktı.

"DUR İHTARINA UYMADI"

Alaplı ilçesinde polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan Mustafa K., Kdz. Ereğli istikametine devam ederek kayıplara karıştı. Kız arkadaşının oturduğu eve gelen Mustafa K., çalıntı araçla kız arkadaşı G.K., G.K.’nin annesi ve G.K.’nin çocuğunu da alarak Zonguldak’a doğru yola çıktı. Kız arkadaşı G.K. ve ailesini gezdirme amaçlı Zonguldak’a geldiği öğrenilen Mustafa K., Ilıksu mevkisindeki plaka okuyan kameralara katıldı.

EMNİYET ALARMA GEÇTİ

Kameralara otomobilin çalıntı olduğu bilgisi düşmesi üzerine Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri alarma geçti. Kozlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aracı durdurmak üzere takibe geçti. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Emniyet Müdürlüğü Kavşağı ile Terminal kavşağında bekledi.

POLİS ÇALINTI ARACA EL KOYDU

Çalıntı araç, içerisindekiler ile birlikte Öğretmenevi güzergahında durduruldu. Mustafa K. ve beraberindekiler araçtan indirilerek kimlik sorgusu yapıldı. Polis, Mustafa K. ve beraberindekileri Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürdü. Polis, çalıntı araca el koyarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirdi. Olayla ilgili soruşturma sürerken, G.K ve annesi mağdur olarak ifade verdi.