İşte Pararel yapının gizli görevdeki hayalet imamları !

Pararel yapının Doğu Anadolu büyük bir gizlilik içinde görevlerini yürüten ve adlarına "hayalet imam" denilen 10 kişi'ye ait yeni iddialar ortaya atıldı. Paralel örgütün okul, dershane ya da özel şirketlerinde bordrolu personel olarak görülen imamların halen görevlerini sürdürdükleri iddia edilirken, imamların kendilerini eğitimci olarak tanıttıkları açıklandı.

İşte Pararel yapının gizli görevdeki hayalet imamları !

Paralel Devlet Yapılanması (PDY), Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin valilik sistemine alternatif olarak geliştirdiği imamlık projesini, büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Doğu Anadolu Bölgesi imamları ise faaliyetlerini diğer bölgelere göre daha büyük gizlilik içinde yürütüyorlar.

Paralel örgütün okul, dershane ya da özel şirketlerinde bordrolu personel olarak görülen imamların, hayalet gizliliğinde hareket etmelerine gerekçe olarak, bölgenin hassas yapısı gösteriliyor. Halen görevlerini sürdüren bu imamları, görev yaptıkları bölgelerde çok az kişi tanıyor.

Deşifre olmamak için büyük gayret sarf eden imamlar kendilerini eğitimci olarak tanıtıyorlar ancak gerçekte il ve ilçelerdeki bütün mali ve örgütsel faaliyetlerin koordinatörlüğünü yapıyorlar.

Örgütün lideri Fethullah Gülen'in talimatlarını ve mesajlarını tabana yayan imamların ana görevlerinden biri de bürokrasiyi yönlendirmek. Paralel hakimler, savcılar, polisler ve bürokrasideki diğer adamları vasıtasıyla esnafa baskı yapan Paralel imamlar, "himmet" adı altında topladıkları paraları örgüte aktarıyorlar.

İşte iddia edilen o hayalet imamlar

ERZURUM

İL İMAMI İHSAN İNAL


Paralel Yapı'nın Doğu illerindeki en önemli adamı, İhsan İnal... Manisa doğumlu. 53 yaşında. Erzurum il imamı ve Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü. 1989'da Aydın'da Akyazılı Vakfı himayesindeki İmam Hatip yurdunda görevliydi. 1995'te KKTC, 1997-1999 arasında Kastamonu, 1999- 2002 yıllarında Kayseri, 2002- 2005 yıllarında Trabzon, 2005- 2007 yıllarında da Eskişehir'de görevler üstlendi. Eylül 2009 itibariyle Akif Eğitim Yayın İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde bordrolu olarak görünüyor.

ARDAHAN

İL İMAMI SADETTİN İLİMAN

Mersin'de doğdu. 41 yaşında. Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü mezunu. Ocak 2013'te, Gülen örgütünün Ardahan il imamı olarak tayin edildi. Örgütteki görevini, Aralık 2014 itibariyle, Akmer Eğitim Basın Yayın Ve Dağıtım Pazarlama Müteahhitlik Hizmetleri adlı şirketteki bordroyla kamufle ediyor.

ELAZIĞ

İL İMAMI MEHMET DURAKOĞLU

Karaman'da doğdu. 42 yaşında. 2004-2008 arasında PDY bünyesinde Bursa'da görev yaptı. 2008 Kasım-2011 Şubat döneminde, Gülen örgütü adına Bingöl'de faaliyetler yürüttü, Bingöl il imamlığı yaptı. 2011 Mart ayında Elazığ'a il imamı oldu. Kasım 2014 itibariyle Erkam Özel Öğretim İşletmeleri A.Ş. bünyesinde bordrolu olarak gözüküyor.

BİTLİS

İL İMAMI YUSUF COŞKUN

Mardin'de doğdu. 40 yaşında. Ekim 2001- Ağustos 2002 arasında, Rusya Federasyonu'na bağlı federe bir cumhuriyet olan Buryatya Cumhuriyeti'nde Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) bağlı olarak faaliyet gösteren Tuva Türk Lisesi'nde müdür olarak görev yaptı. Temmuz 2014 tarihi itibariyle de PDY'nin Bitlis genelindeki ticari ve sosyal faaliyetlerinin ağırlıklı olarak yürütüldüğü Elhamra Eğitim Öğretim Yayın Dağıtım Pazarlama ve Ajans Hizmetleri A.Ş'nin genel müdürü oldu. Bunun yanı sıra, PDY'ye ait olan ve bünyesinde Reşat Kazancı İlköğretim Okulu'nu da bulunduran Bitlis Özel Sebaddin Eyyübi Lisesi'nin faaliyetleri de yine il imamı Yusuf Coşkun tarafından yürütülüyor.

ERZİNCAN

İL İMAMI EKREM ALİ ÖZKAN

Trabzon doğumlu. 43 yaşında 1998- 2000 yıllarında Samsun, 2000-2005 yıllarında Eskişehir, 2005-2009 yıllarında Artvin, 2009-2014 arasında da Ordu'da PDY kontrolündeki okullarda öğretmenlik yaptı. Daha sonra, üstün başarıları nedeniyle örgütün Ordu il imamlığına terfi etti. 2014 temmuz ayında Erzincan il imamı olarak atandı. Kasım 2014 ayı itibarıyla Erzincan'daki Esentepe Özel Eğitim İnşaat Taahhüt Ltd. Şti. bünyesindeki Özel Otlukbeli Lisesi'nde bordrolu olarak görünüyor.

IĞDIR

İL İMAMI YAŞAR YILDIRIM

Hatay'da doğdu. 36 yaşında. Iğdır'da bulunan PDY kontrolündeki Nergis FEM Dershanesi'nde çalışıyor. PDY bünyesinde 2001-2008 yılları arasında Kahramanmaraş, 2008-2010 yılları arasında Şırnak, 2010-2013 arasında da Van'da faaliyet gösterdi. 2013 yılının Nisan ayında Iğdır il imamı olarak atandı.

KARS

İL İMAMI HAMZA DEMİR

Muş doğumlu. 48 yaşında. 2002'de PDY'nin Zonguldak imamlığı görevini yaptı. 2006'da Çorum imamı, Haziran 2008'de ise Giresun imamı oldu. Halihazırda Kars il imamı olarak Paralel örgüt bünyesinde görev yapıyor, yine örgütün şirketi olan Aras Özel Eğitim Ve Yurt İşletmeciliği Yazılı Basılı Yayın Dağıtım ve Pazarlama Hizmetleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. bünyesinde de çalışıyor görünüyor.

VAN

İL İMAMI METİN GÜVEN

Manisa doğumlu. 51 yaşında. PDY bünyesinde İzmir ve Balıkesir'de görev yapan Metin Güven, 2012 Nisan ayında Van İl İmamı olarak görevlendirildi. Van Serhat Eğitim Kurumları Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

TUNCELİ

İL İMAMI RAHMİ KOSTUK

Bayburt doğumlu 41 yaşında. Eylül 1996'da Erzurum'da faaliyet gösteren PDY kontrolündeki Işık Evleri'nde kaldı, ev imamlığı yaptı. 2003-2004 yıllarında Ordu Haki Yener Erkek Öğrenci Yurdu'nda Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2004'te Ordu'nun doğusunda kalan Işık Evleri'nin sorumluluğunu üstlendi. Tunceli'de PDY kontrolünde bulunan "Erkam Özel Öğretim İşlemleri A.Ş'de çalışıyor.

MALATYA

İL İMAMI İBRAHİM KARAKOCA

Malatya doğumlu. 44 yaşında. 2004- 2008 yıllarında Konya/Ereğli'de, 2008- 2013 yıllarında Ağrı'da PDY bünyesinde faaliyet gösteren Karakoca, 2013 Nisan ayından itibaren Gümüşhane İl İmamlığı görevini yürüttü. Aralık 2014 içerisinde Malatya'da görevlendirildi. Ekim 2010'da Gümüşhane Özel Eğitim Basın Yayın Ticaret Sanayi A.Ş'de çalışan Karakoca, Aralık 2014 ayı itibarıyla Battalgazi/ Malatya'da ikamet ediyor. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.