MİT'den korkunç istihbarat: 6 ilde 91 canlı bomba!

MİT'ten flaş bir uyarı geldi. YPG saflarında savaşan sol örgüt mensubu teröristlerin Türkiye'ye sızıp sınır bölgeslerinde görev yapan güvenlik güçlerimize saldırılarda bulunabileceği bilgisi geldi. MİT'den gelen istihbaratta, 6 ilde 91 canlı bomba olduğu bildirildi

MİT'den korkunç istihbarat: 6 ilde 91 canlı bomba!

Türkiye son günlerde terör ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırsada bitmek bilmeyen terör eylemleri artış gösteriyor. Polis ekiplerinin yaptığı operasyonlar genelinde bir çok kişi gözaltına alınırken Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yapan terör örgütü mensupları bombalı eylemler yaparak ortalığı kan gölüne çeviriyor. MİT'in yaptığı çalışmalar içerisinde ise bir uyarı geldi.

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI (MİT), YPG’nin yanında savaşan sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp Suriye hududunda vazife yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti

Suriye'de IŞİD ile savaşan PKK’nın kolu YPG güçlerine, Türkiye’de faaliyet gösteren kanundışı sol örgütlerin mensuplarının da geldiği öne sürüldü. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI (MİT)), bu kapsamda, Kobani ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 şahıs Kobani’de YPG güçlerine katılımda bulundu..

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI (MİT), YPG’nin yanında savaşan bu sol örgüt mensuplarının kaçak yollardan Türkiye’ye sızıp Suriye hududunda vazife yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı.

MİT, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin için canlı bomba uyarısında bulundu.MİT, YPG'nin yanında savaşan sol örgüt mensuplarının Türkiye'ye sızıp sınırda görev yapan asker ve polislere karşı kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti.MİT, YPG’nin yanında savaşan sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti.Suriye'de IŞİD ile savaşan PKK’nın kolu YPG güçlerine, Türkiye’de faaliyet gösteren yasadışı sol örgütlerin mensuplarının da katıldığı iddia edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), bu kapsamda, Kobani ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 kişi Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

İNTİHAR EYLEMİ UYARISI

MİT, YPG’nin yanında savaşan bu sol örgüt mensuplarının kaçak yollardan Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı.MİT, YPG’nin birlikte savaşçı sol teşkilat personellerinin Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında fariza eden er ve polislere için intihar saldırısı kabil hunriz eylemler organizasyon olasılığının olduğunu deyiş etti

Suriye’de IŞİD ile savaşçı PKK’nın kolu YPG güçlerine, Türkiye’de cıvıltı yayınlayan yasadışı sol örgütlerin personellerinin da katılmış olduğu kanıt edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), bu kapsamda, Kobani ve etrafında YPG saflarında savaşçı 91 kişiyi belirleme etmiş olduğu öğrenildi.

İstihbarat verilerine göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 isim Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.